Sosyal Medyanın Gücü

Sosyal medya eforunu bir kere daha gösterdi ve  sosyal ağlar doğru bir biçimde kullanıldığı takdirde gerçekten çok verimli bir civar olduğunu ispatlamış oldu. Sosyal medyada insanlar bir mevzu hakkında özellikle takviyeye lüzumu olan birisi hakkında bir anda birlik olup birleşiyor ve  böylece sosyal medya eforunu ortaya koymuş oluyor.

Ancak bazı bireyler var ki bu bireyler suratından insanlar sosyal medyayı kullanmak istemiyorlar. Kendilerine sahte bir profil oluşturup insanları taciz edenlerden tutunda bununla kanaat etmeyip karşılık alamadıkları takdirde hemen küfür ve hakaret içerikli iletiler atan tipler var. Bu tip insanlarda olsa ülkemizde sosyal medyayı gerçekten çok bereketli biçimde kullananlarda var.

 

Sosyal Medyanın Gücünü Kanıtladığı Olay

Sosyal medya eforunu yeniden ispatladı. İki gün evvel sosyal medyada bütün anlamıyla bir seferberlik vardı. Kesinlikle sizde görmüşsünüzdür ya da duymuşsunuzdur.  Kalp yetmezliği hastası olan Kartal bebek için sosyal medyada Kartal bebek için çok verimli ve hoş bir kampanya başlatılmıştı.

Kampanyayı başlatan bebeğin ailesi belkide çok umutsuzca başlatmıştı bu kampanyayı. Ama gidişat hiçte öyle olmadı ve ülkemizdeki, dünyadaki hoş vicdanlı insanlar sayesinde bir günden daha az bir zamanda Kartal bebeğin Kalp Operasyonu parası olan 1.099.000 Euro bir araya gelmişti.

Operasyon için yeterli olan ölçü bir araya geldikten sonra kampanyayı başlatan aile hemen banka hesaplarını kapatarak lüzumlu olan paranın toplanıldığına söyledi ve neşelendirici haberi paylaşarak onlara dayanak olan kalbi hoş insanların hepsine teşekkür etti. Ülkemizdeki çoğu birey ve şanlıda Kartal bebeğe bu mevzuda  dayanak oldular.

Özellikle SMA hastalığı Gevşek bebek belirtiyi olan bebekler içinde bu biçimde kampanyalar başlatılsa belirlim ki bizim insanlarımız yeniden ellerinden geleni yapacaklardır. Böylece bizlerde hem insanlığımızı unutmamış oluruz hemde paylaşmanın, birine destekçi olmanın ne kadar hoş bir şey olduğunu hiç unutmamış oluruz. Bütünde böyle hoşluklar insanın mutlu çok mutlu ediyor.

Ayrıca sosyal medyanın ne kadar eforlu olduğunu bizlere göstermiş oluyor. Keşke tüm desteğe gereksinimi olan hastalar için böyle kampanyalar başlatılsa ve onlarında Kartal bebek ve ailesi gibi suratlarını güldürebilsek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir